אתר אקסלנס |  אתר קסם
   אודות   צור קשר      


בחרו כותב

יניב חברון
מחלקת מחקר ואסטרטגיה
למאמרים    אודות

שחר אבישי
ייעוץ משכנתאות
למאמרים    אודות

גל ברק
שיווק
למאמרים    אודות

גיא לוי
מנהל צוות חו"ל, אקסלנס קרנות נאמנות
למאמרים    אודות

צחי קורן
מנכ"ל אקסלנס קרנות נאמנות
למאמרים    אודות

כותבים נוספים
כל הכותבים
אקסלנס באזז

יום ו' | 9/10/2015
כוכבים חדשים במדד המשפיעים
מאת: יניב חברון, מחלקת מחקר ואסטרטגיהלחמישייה המובילה של מדד הבאזז של המשפיעים המדוברים ביותר ברשתות החברתיות נוספו באוגוסט שלושה כוכבים חדשים. 

לאחר רמי לוי ויצחק תשובה, ששמם מוזכר באופן קבוע בקרב הגולשים, הגיע במפתיע איש יחסי הציבור רני רהב, שתפס את המקום השלישי בדרוג עם 526 אזכורים. נראה כי התביעה שהגיש איש יחסי הציבור נגד גבי גזית והאדריכל ישראל גודוביץ' הציתה את דמיונם של הגולשים. כזכור, במסגרת תביעת לשון הרע, טען רהב כי בתוכנית רדיו בכיכובם, כינו אותו השניים "יחצ"ן טיפש" ו"שמן רוטט".

מיד אחרי רהב, במקום הרביעי המכובד עם 440 אזכורים, צועד ראש עיריית תל אביב רון חולדאי, הבוחן אפשרות להתמודד על רשות מפלגת העבודה. חולדאי שחרר לאחרונה שורה של אמירות בוטות נגד יו"ר המפלגה יצחק (בוזי) הרצוג, שזכו לכיסוי מוגבר והביאו כך נראה לתגובות מיידיות מצד הגולשים. 

את החמישייה הפותחת סוגר אורח מפתיע נוסף, סטנלי פישר, סגן יו"ר הפדרל ריזרב האמריקני. נגיד בנק ישראל לשעבר זכה לכיסוי רב בעקבות הצהרותיו שהתייחסו למועד העלאת הריבית בארה"ב. פישר התייחס לנושא לאחר המיני מפולת שחוו השווקים הפיננסים בחודש שעבר ובשעה שעיני העולם כולו היו נשואות אל הפד, בניסיון להבין לאן הולכת הכלכלה האמריקנית. 

מבין החברות, הייתה כימיקלים לישראל הבולטת ביותר במדד הבאזז בחודש אוגוסט עם 1,028 אזכורים ברשתות החברתיות, זינוק של כמעט 22 אחוז בהשוואה לחודש החולף. נראה כי העניין בענקית הכימיקלים התגבר בעקבות החלטת בית המשפט המחוזי למחוק את בקשת מפעלי ים המלח לבטל את פסק הבוררות שלה עם המדינה על התמלוגים מים המלח, דבר שאילץ את החברה להעביר למדינה 60 מיליון דולר נוספים בכספי תמלוגים. 

במקום השני, בפער ניכר מבחינת האזכורים (335 בלבד) צועדת בזק לאחר שחברת הטלקום הודיעה על חלוקת דיבידנד של 933 מיליון שקל לאחר שרשמה גידול של
16 אחוז בהכנסותיה בחצי שנה האחרונה.

למקום השלישי צנחה טבע, שחוותה ירידה דרמטית של 65% במספר האזכורים ברשתות החברתיות והסתפקה ב-321 פעמים בלבד בהם הזכירו אותה הגולשים. נראה כי העניין סביב עסקת הענק שבמסגרתה רוכשת טבע את חברת אלרגן, נרגע במעט וענקית התרופות זכתה לכן לעניין מועט יותר ברשתות החברתיות. 

הכתבה אינה מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. לכותב אין עניין אישי בנושא הכתבה. האמור לעיל הינו למטרת אינפורמציה בלבד ומובא כחומר רקע בלבד. מדד הבאזז הוא מדד המחשב את כמות האזכורים של מניות שונות בכלי התקשורת השונים. אין לראות במסמך זה ובמידע ו/או הניתוח הכלולים בו הצעה או ייעוץ לרכישה ו/או מכירה ו/או החזקה של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים כלשהם או המלצה להשקעה באפיקים ספציפיים כלשהם. האמור בסקירה זו משקף את דעותיהם והערכותיהם של עורכי הסקירה אשר שמם מופיע בגוף הסקירה ואינו משקף בהכרח את עמדתה הרשמית של אקסלנס נשואה ניהול השקעות בע"מ ו/או כל חברה אחרת מקבוצת אקסלנס נשואה. הניתוח במסמך זה נעשה בהתבסס על מידע אשר פורסם ו/או היה נגיש לכלל הציבור ומידע אחר, לרבות מידע שנאסף ונערך על ידי עורכי הסקירה ומידע הנובע ממקורות אחרים, הנחזה כמידע מהימן, וזאת, מבלי שעורכי הסקירה ו/או החברה ביצעו בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנותו. סקירה זו אינה מהווה אסמכתא ו/או אישור כלשהם למהימנות ולנכונות המידע האמור. האמור לעיל אינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר. הדעות והתחזיות האמורות לעיל, עשויות להשתנות ללא כל מתן הודעה נוספת. לפיכך, האמור לעיל אינו מהווה בשום צורה שהיא תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. אקסלנס נשואה ניהול השקעות בע"מ, חברות בשליטתה וכך בעלי מניותיהן, מנהליהן ועובדיהן, לא יהיו אחראים בכל צורה שהיא לנזק ו/או הפסד שיגרם מהסתמכות על האמור לעיל, אם ייגרמו. קבוצת אקסלנס, אשר הינה חלק מקבוצת דלק, עוסקת, בין היתר, בניהול תיקי השקעות, מסחר בניירות ערך, שיווק השקעות, ביצוע פעולות בבורסה, בבנקאות להשקעות, חיתום והפצה להנפקות ועשיית שוק בניירות ערך של חברות שונות ובאג"ח ממשלתיות. כמו כן, חברות בשליטתה ובעלי מניותיה, או גורמים אחרים הקשורים עמה באופן זה או אחר מחזיקים או עשויים להחזיק, מעת לעת, במישרין ו/או בעקיפין בניירות ערך או נכסים פיננסיים הקשורים לסקירה זו. למידע אודות היותן של חברות מקבוצת אקסלנס בעלות רשיון שיווק השקעות ולא ייעוץ השקעות ולגילוי נאות אודות זיקתן של החברות האמורות לנכסים פיננסיים ו/או לגופים מוסדיים, ראה לשונית "גילוי נאות" באתר אקסלנס נשואה –      www.xnes.co.il         
כל הזכויות בסקירה זו שייכות לאקסלנס נשואה ניהול השקעות בע"מ והעברת חלקים מתוכנה לאחרים, שימוש בהם או פרסומם בכל דרך שהיא, ללא קבלת אישור מראש ובכתב מאקסלנס נשואה ניהול השקעות בע"מ וללא ציון הערה זו בגוף הטקסט, במקום הבולט לעין, הנה אסורה, אם לא צוין אחרת.

כל המאמריםאין באמור ו/או במידע שיימסר כאמור להוות הצעה לציבור ו/או הכוונה ו/או המלצה ו/או הזמנה לרכישת ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים כלשהם לרבות רכישה ו/או מכירה שלהם. האמור בבלוג ו/או המידע שיימסר כאמור אינם מהווים ייעוץ או שיווק השקעות ואינם מהווים תחליף לייעוץ כאמור על ידי יועץ או משווק השקעות מורשה המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. העושה שימוש במידע שיימסר כאמור עושה זאת על אחריותו בלבד. לקריאת ההערה המלאה לחצו כאן.
לגילוי נאות בדבר היותן של חברות קבוצת אקסלנס נשואה בעלות רישיון שיווק השקעות ולזיקתן של חברות אלו לנכסים פיננסיים וגופים מוסדיים, ראה לשונית "גילוי נאות" באתר החברה www.xnes.co.il.
2011 © כל הזכויות שמורות לExcellence Blog – בלוג אקסלנס